NB I (23.): Nyíregyháza–Újpest FC 2-2 (1-1)

NB I, Soproni Liga, 2009/2010, 23. forduló 2770. bajnoki mérkőzés
2010. április 17., szombat, 17:30 óra – Nyíregyháza Városi Stadion, 2500 néző
Jv.: Vad II István (ifj Tóth V., Tóth I.)

Nyíregyháza: Ovszijenko − Hurt (Andorka, 46.), Sztanisics, Struhar, Bosnjak (Varga K., 66.) – Miskolczi, Minczér, Zabos (Pákolicz, 73.), Abdelali – Honma, Bugerra
Újpest FC: Horváth T. – Szokol, Vaskó, Takács Z., Vermes – Simek, Korcsmár (Foxi, 61.), Vasziljevics, Tóth N. (Bordás, 41.) – Barczi, Rajczi (Varga R., 76.)

Gólszerző: Vermes (14.), Bosnjak (42.), Foxi (72.), Andorka (76.)
Sárga lap: Vaskó (39.), Rajczi (39.), Minczér (71.), Barczi (85.)
Kiállítva: Horváth T. (38.)
Szögletarány: 9:5 (5:3)

A mérkőzés előtt:

Az Újpest FC kispadján ezúttal Bordás, Dudics, Kiss Z., Demjén, Foxi és Varga R. foglal helyet. A mai mérkőzésen Kabát Péter távollétében Vaskó Tamás viseli a csapatkapitányi karszalagot.

A csapatok a kezdő sípszó előtt egy perces gyászszünettel adóztak a lengyel tragédia áldozatai, és Varga Zoltán olimpiai bajnok labdarúgó emléke előtt.

I. félidő:

1. perc: Az Újpest FC kezdte a találkozót.
10. perc: Az első nagyobb gólszerzési lehetőség a Nyíregyháza előtt adódott: Miskolczi ugratta ki Bugerrát, aki Szokol szorításában, 14 méterről elés szögből lőtt, de Horváth T. lábbal védeni tudta a kapu jobb alsó sarkába tartó labdát.
13. perc: Zabos szabálytalankodott Korcsmárral szemben a nyíregyházi kaputól 23 méterre. A megítélt szabadrúgásnál a labda mögé Tóth N. állt, akinek kísérletét Ovszijenko biztosan fogta.
14. perc: Vasziljevics tartotta önfeláldozóan pályán a labdát, ami után Vermes indult meg a baloldalon, majd 32 méterről lövésre szánta el magát. Hatalmas erejű lövése védhetetlenül vágódott a kapu jobb felső sarkába (0-1).
21. perc: Simek adott be jobboldalról élesen a védők mögé, amelyre Barczi vetődött be és Oszvijenkot megelőzve, 6 méterről kapu felé sodorta a labdát. A gólvonal előtt azonban Struhar még menteni tudott.
26. perc: Bugerra cselezte ki a baloldalon Vaskót, majd a hosszú oldalon érkező Miskolczi elé ívelt, aki visszajátszott Abdelali elé, aki 2 méterről kapu mellé lőtt.
27. perc: Barczi bombázott kapura 24 méterről, amely után a labda végül a keresztlécet találta el.
32. perc: Takács szerelte határozottan Miskolczit, amely után a labda felperdült a magasba. A labdához Minczér ért oda először, amit kapásból lőtt 24 méterről 1 méterrel a kapu jobboldala mellé lőtt.
36. perc: Ügyes jobboldali akció után Simek játszott középre Tóth N.-hez, aki okosan Vasziljevics elé passzolt, aki futtából 17 méterről lőtt, amely után lövése a keresztlécről pattant vissza a mezőnybe.
37. perc: Barczi baloldali szabadrúgására Takács Z. érkezett egyedül a hosszú oldalon, aki két méterről a jobboldali kapufát találta el.
38. perc: Horváth T. és Bugerra indult egy hosszan előrevágott labdára, amely után kapusunk elütte a tizenhatoson kívül a támadót, amiért piros lapot kapott.
39. perc: Reklamálásért Vaskó és Rajczi is sárga lapot kapott.
40. perc: Tóth N. helyére Bordás állt be, aki első élvonalbeli mérkőzésén kap lehetőséget.
42. perc: Bosnjak a megítélt szabadrúgásból 19 méterről tekert a kapu jobb felső sarkába (1-1).
45. perc: Egy kontratámadás után Bugerra passzolt Miskolczihoz, aki 11 méterről lőtt, de Bordás nagy bravúrral védett.
Vége az első félidőnek!

A szünetben:

Cserélt a Nyíregyháza: Hurt helyére Andorka állt be.

II. félidő:

46. perc: Elkezdődött a második játékrész.
51. perc: Minczér és Barczi küzdött a labdáért kapunktól 22 méterre, amely után előbbi okosan kapuracsavart, de lövése 1 méterrel elkerülte a kapu bal felső sarkát.
53. perc: Abdelali ível a tizenhatos baloldai csücskéről a túloldalon, üresen érkező Honma elé, akinek 7 méteres lövését Bordás bravúrral hárította.
61. perc: Korcsmár helyén Foxi folytatja.
62. perc: Bosnjak jobb oldali szöglete után Bugerra 6 méterről fejelt centikkel a kapu mellé.
64. perc: Honma jobb oldali beadásá után ismét Bugerra fejelhetett 10 méterről Vaskó szorításában, de a labda végül a kapu jobb felső sarka mellett hagyta el a játékteret.
66. perc: A megsérülő Bosnjak helyére Varga K. állt be.
71. perc: Minczér kapott sárga lapot Foxi felrúgásáért.
72. perc: Foxi indult meg a pálya közepén, majd 25 méterről kilőtte a kapu jobb alsó sarkát (1-2).
73. perc: Zabost Pákolicz váltotta a Nyíregyházánál.
76. perc: Mészöly Géza kihasználta harmadik cserelehetőségét is: Rajczi helyére Varga R. állt be.
76. perc: Egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után Honma adta be élesen a labdát középre, amelyet a hosszú oldalon érkező Andorka centikről a kapuba sodort (2-2).
84. perc: Simek jobb oldali beadása Barczit találta teljesen egyedül, aki átvétel után 6 méterről a kapu jobb oldalát célozta meg, de a gólvonalon álló Miskolczi óriásit mentve szögletre fejelte a labdát.
85. perc: Barczi részesült sárga lapos figyelmeztetésben, miután szabálytalankodott az előretörő Abdelalival szemben.
86. perc: Vasziljevics ugratta ki Varga R.-ot, aki 16 méterről lőtt, de a kapu bal felső sarkába tartó lövést Ovszijenko ütötte szögletre.